Czasopisma w bibliotece!

Drodzy uczniowie!

W szkolnej bibliotece już są aktualne numery czasopism „AURA” oraz „Przyroda Polski”, które są wam potrzebne na zajęcia z biologii. Z czasopism można korzystać na miejscu, w szkolnej czytelni.
Możecie również zapoznać się ze egzemplarzami archiwalnymi wyżej wymienionych czasopism oraz poznać inne tytuły, które znajdują się w zbiorach biblioteki:

Charaktery: to pismo popularyzujące wiedzę psychologiczną w sposób zrozumiały dla przeciętnego człowieka. Na łamach magazynu publikowane są artykuły odsłaniające zasady funkcjonowania ludzkiego umysłu, poświęcone relacjom między ludźmi, uczące poznawania własnych emocji, a także analizujące mechanizmy powstawania kryzysów i uzależnień.

Młody technikmiesięcznik naukowo-techniczny na poziomie popularnym przeznaczony głównie dla młodzieży. Znajdziemy w nim ciekawe informacje z dziedziny techniki, chemii, biologii, astronomii, a także dowiemy się jak „krok po kroku” samodzielnie stworzyć przedmioty codziennego użytku czy zabawki edukacyjne.

Poznaj świat: najstarszy polski miesięcznik podróżniczo-reportażowy, ukazujący się od 1948. Jeśli lubicie poznawać nowe miejsca i inne kultury, podróżować po świecie i podziwiać piękne krajobrazy to czasopismo jest dla was.

Victor: dwutygodnik poświęcony gimnazjalistom. Znajdziecie w nim przykładowe testy gimnazjalne, informacje poświęcone oświacie, wiersze napisane przez waszych rówieśników, i wiele przydatnych opracowań omawianych na lekcjach tematów.

A ponad to biblioteka gromadzi takie tytuły jak : „Focus”, „Mówią wieki”, „Świat nauki”, „Wiedza i życie” oraz „National Geographic”.

Zapraszam do czytania!!!

Kółko miłośników książki

Dla wszystkich, którzy kochają czytać i interesują się literaturą, biblioteka szkolna prowadzi Koło Miłośników Książki. Spotkania odbywają się we wtorki o godzinie 15:15 do 16:00 w szkolnej czytelni. Na spotkaniach będzie można podzielić się z uczestnikami swoimi opiniami o przeczytanych książkach, dowiedzieć się o nowościach na rynku wydawniczym, wziąć udział w akcjach prowadzonych przez bibliotekę, miło spędzić czas w towarzystwie osób, które mają takie same zainteresowania jak nasze.

Poniżej znajdują się terminy spotkań w roku szkolnym 2017/2018.

Wszystkich chętnych gorąco zapraszam.

Monika Wiśniewska

nauczyciel bibliotekarz